wtorek, 10 grudnia 2013

Kto pomaga tworzyć projekt "Karm, Mamo!"

Czas przedstawić osoby, które wraz ze mną współtworzą i wzbogacają projekt "Karm, Mamo!" swoją wiedzą i umiejętnościami:

mgr Ewa Masełkowska-Stępnik

jest Międzynarodowym Certyfikowanym Konsultantem Laktacyjnym IBCLC, członkiem Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią oraz, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych Promotorem Zdrowia a także mamą dwóch synów. Na co dzień pracuje jako Konsultant Laktacyjny w założonej przez siebie Poradni Laktacyjnej http://www.poradnialaktacyjna.pl , gdzie wspiera kobiety, które nie radzą sobie z problemami związanymi z laktacją oraz karmieniem dziecka piersią, ucząc je prawidłowego przystawiania dziecka do piersi w różnych pozycjach, objaśniając wskaźniki skutecznego karmienia, rozpoznawania objawów niedożywienia dziecka, zastojów czy zapalenia piersi. Podpowiada także, jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej, a później rozszerzanie jadłospisu dziecka starszego, karmienie dzieci specjalnej troski i wieloraczków. Prowadzi jedyną w Poznaniu Laktacyjną Grupę Wsparcia. W popularyzowaniu wiedzy o naturalnym karmieniu współpracuje z Fundacją Na Rzecz Zdrowia Psychicznego Małych Dzieci „0–5” oraz innymi organizacjami prowadząc spotkania, wykłady i konsultacje dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Alicja Nowaczyk
po kilku latach pracy w korporacji, obecnie spełnia się w pracy jako doula i Promotor Karmienia Piersią. Wspiera kobiety na każdym etapie ciąży oraz po niej. Członkini Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Swoją wiedzę poszerza na kursach i szkoleniach, organizowanych m.in. przez Fundację Rodzić po Ludzku. Prywatnie, spełniona mama. www.doulawpoznaniu.pl

Alicja jest autorem części popularno - naukowej w książce "Opowieści o karmieniu piersią. Przełamując bariery". Jej tekst o korzyściach karmienia piersią dla mamy i dziecka, dobrym starcie i mitach na temat karmienia jest jednym z elementów uzupełniających historie 12 bohaterek projektu.

Zofia Bobrowska
fotograf, mieszka w Gdańsku, uwielbia dobre jedzenie, bieganie i pływanie smoczymi łodziami. Przede wszystkim ważna jest dla niej fotografia – oglądanie i robienie zdjęć oraz to w jaki sposób mogą pokazywać prawdziwych ludzi: szczęśliwych, pięknych i kochanych. W 2010 roku założyła blog Pani samo zo http://panisamozo.blogspot.com/ . Od tego czasu fotografia stała się dla niej bardzo ważną częścią życia, też zawodowego http://zofiabobrowska.pl/ .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz