O mnie - aktualizacja wrzesień 2021

Na ostatnim roku filologii klasycznej urodziłam najstarszą córkę. Po obronieniu pracy magisterskiej, narodzinach syna i kilku latach pracy jako nauczycielka, zapragnęłam być doulą. W 2011 roku odbyłam szkolenie podstawowe dla doul organizowane przez Fundację Rodzić po Ludzku „Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej”, które rozpoczęło moją wielką pasję i pracę – bycia doulą.

.

Od tej pory wspieram kobiety:

  • ·         indywidualnie w czasie ciąży, towarzysząc w porodzie, a także w połogu,
  • ·         prowadzę różnego typu spotkania, warsztaty, grupy wsparcia przede wszystkim dla kobiet w okresie okołoporodowym i mam.

Cały czas szkolę się i podnoszę swoje kompetencje. W 2015 roku ukończyłam staż i od tego czasu jestem Certyfikowaną Doulą Stowarzyszenia DOULA w Polsce.

.

Wspieram także inne doule. Pełnię rolę opiekunki stażu certyfikacyjnego dla innych doul. Prowadzę zjazd „Warsztat pracy douli” w ramach Akademii Wsparcia Okołoporodowego czyli szkolenia podstawowego dla doul. Jestem członkinią Zarządu oraz pełnię funkcję Prezeski Stowarzyszenia DOULA w Polsce .


Jestem autorką książek:

 „Opowieści o karmieniu piersią” – historie kobiet, którym udało się karmić swoje dzieci własnym mlekiem. Książka powstała w ramach projektu społecznego „Karm, Mamo!” promującego karmienie naturalne w 2014 roku

Radość rodzenia” – historie kobiet, spisane na podstawie wywiadów o ich doświadczeniu rodzenia. Równie ważne jak dzień porodu, w tych opowieściach są kobiece priorytety, potrzeby, pragnienia i wybory, dotyczące kobiecości, macierzyństwa i samego porodu. Książka została wydana w 2019 roku przez poznańskie wydawnictwo „Czwarta Strona”.

.

Fascynują mnie ogromnie jako doulę, kobietę i matkę:

  • ·         wsparcie oparte na empatii,
  • ·         komunikacja międzyludzka,
  • ·         macierzyństwo świadome i z zauważaniem potrzeb obu stron,
  • ·         idea siostrzeństwa,
  • ·         kobiecość na różnych etapach życia,
  • ·         obserwacja współczesnych kobiet w ich różnorodności.

.

W wolnych chwilach uciekam z miasta lub zaszywam się w domu wśród najbliższych. Uwielbiam jeździć na rowerze i czuć wiatr we włosach, czytam lub słuchać opowieści, bawić się kolorami, farbami, pisać, grać w planszówki.

Jestem żoną Filipa i mamą trzech córek i dwóch synów.

.

#doula #doulapoznań #doulawpoznaniu #poznańskadoula #doulawpolsce #życiedouli #doulalife #pracadoulu #jestemdoulą #osobie #omnie #wsparciedouli #polskadoula #jestemmamą #wielodzietność #mojapraca #mojapasja #pasja #pracazpasją